Móda deti Móda ženy

Jarný denimový refresh

Patrí na vrchol najhorúcejších trendov každej sezóny. Nie je to prekvapujúce. Denim je mimoriadne pôvabný a inšpiratívny materiál, ktorý návrhári využívajú na vytváranie stále nových variácií na tému rôznych kúskov oblečenia, samozrejme, s nohavicami na čele. Experimentujú, ale zároveň radi nadväzujú na to, čo už v móde bolo a jednoznačne sa osvedčilo. To je aj prípad najnovšej kolekcie značky Reserved na jar-leto 2024, ktorá je svieža a plná spoľahlivých strihov a originálnych odtieňov.

Sezóna SS24 predstavuje úplne novú etapu pre dámsky denim značky Reserved. A tieto zmeny možno pozorovať na mnohých úrovniach. Návrhári zodpovední za dámske oddelenie zaviedli zmeny vo farbách, strihoch, ale aj v kvalite sortimentu. Sortiment nohavíc bol rozšírený o baggy, cargo modely alebo modely so supermodernými širokými nohavicami, ktoré sú okrem iného ponúkané v rovnako módnom praní so zažltnutým alebo ružovým efektom. V tejto sezóne bude v Reserved k dispozícii široká ponuka džínsových búnd od ramon cez košeľové bundy až po oversize katany. Veľký dôraz sa kladie aj na tému sukní, najmä sukní v maxi dĺžke, ktoré sú okrem iného k dispozícii v patchworkovej úprave. Pokiaľ ide o detaily, pozornosť pútajú asymetrické strihy a surové úpravy. Je tu teda trochu klasiky a nonšalantnosti a predovšetkým príležitosť pohrať sa s džínsovým vzhľadom.

Kolekcia pánskeho oblečenia má podobný prístup. Po uvoľnenejšom džínsovom vzhľade z minulej sezóny ponúka SS24 širokú škálu strihov a farieb.  Popri klasických strihoch, ktoré tvoria základ kolekcie, ako sú slim, carrot a regular v nadčasových odtieňoch, sú tu aj voľnejšie strihy nohavíc, ako napríklad loose, baggy a carpenter. Je tu veľa „dirty wash“, ktorý je vďaka svojmu jedinečnému charakteru trvalým a neustále reinterpretovaným trendom. Pánska kolekcia na túto sezónu obsahuje aj inovácie na vrchných odevoch. Katana s cargo vreckami, bunda s kapucňou v štýle bomber, farebné košele alebo modré košele sú len letmým pohľadom na to, čo návrhári značky Reserved navrhujú na jar a leto 2024.

Kolekcia Reserved Denim pre deti bola navrhnutá tak, aby dopĺňala základný sortiment značky zameraný na tých najmenších. Návrhári sa zamerali na jednoduché modely, ktoré sa dajú ľahko kombinovať s inými prvkami oblečenia. Spoločnými menovateľmi kolekcie sú úžitkový štýl a svetlý denimový odtieň. Dbalo sa aj na to, aby nohavice mali elastan, vďaka ktorému sa denim ľahšie a pohodlnejšie oblieka a nosí. Mnohé džínsové modely pre dievčatá aj chlapcov dostali módne a zároveň pohodlné široké nohavice. Z vrchných odevov dominujú katany a vesty, ktoré celkom klasicky poskytujú možnosť vytvoriť jednofarebné, univerzálne každodenné outfity. 

Viaceré kúsky z kolekcie The Denim SS24 sú už k dispozícii v kamenných predajniach, online a v aplikácii Reserved. Oplatí sa však priebežne kontrolovať ponuku značky, pretože nové modely sa budú postupne objavovať počas celej sezóny.