Móda ženy

Jesenná móda nemusí byť len čiernobiela

Jesenná kampaň Reserved predstavuje kľúčové trendy sezóny, interpretované stylistkou Ewelinou Gralak.

Mäkké, prirodzené svetlo zdôrazňuje výrazné farby a množstvo štýlov a textúr, ktoré v nadchádzajúcej sezóne určite prevezmú vedúcu úlohu. Je to zmes rôznych inšpirácií. Priliehavé prešívané bundy vo výrazných farbách, psychedelické šachovnicové vzory Op artu, ťažšie kárované bundy v kombinácii so saténovými topmi a šatami majú spoločnú tému: protiklady sa priťahujú. Preto tu nájdete vedľa seba jemnú, štruktúrovanú tkaninu s hladkou a lesklú s matnou. Odtiaľ pochádza aj myšlienka vrstvenia – sveter pod šaty s prestrihmi alebo sukňa cez nohavice, najlepšie v rovnakom vzore, aby sa účinok ešte viac zvýšil.

Vzhľad je doladený doplnkami a detailmi: čiernobiele čižmy na hrubých traktorových podrážkach, čižmy v mandľovom tvare, tašky v štýle 90. rokov, malé, zaoblené, s krátkou rúčkou alebo retiazkou a veľké kárované tašky inšpirované tote shopper taškami, ktoré sa opäť objavili na prehliadkových mólach. K dispozícii sú tiež veľmi módne vlnité úplety, okrúhle a srdcové výstrihy a kontrastné goliere. Šťavnaté odtiene ružovej, červenej, modrej a zelenej dopĺňajú typicky jesennú tlmenú farebnú paletu.

V kampani hviezdia modelky Aliet Sarah a Mariam de Vinzelle. Časopis „Love“ oslavoval Aliet ako jednu z najdôležitejších tvárí novej generácie. Aliet začala svoju kariéru v osemnástich rokoch a už pred tromi rokmi sa objavila na kľúčových šou v Paríži a Miláne. Mariam debutovala v roku 2017, odvtedy sa pravidelne zjavovala na prehliadkových mólach a v módnych časopisoch, vrátane ich titulných stránok.

Fotenie kampane Kampaň jeseň 21 je kvintesenciou estetiky charakteristickej pre tvorbu Krzysztofa Frankiewicza a Aleksandry Rożniaty. Fotografi pracujú v Londýne a Paríži, robia projekty pre najväčšie módne domy a časopisy.

Modely z jesennej kampane sú k dispozícii vo vybraných obchodoch Reserved a online na reserved.com od 14. septembra 2021.