Móda ženy

MATERIÁL: DENIM

Džínsovina je večná. Jej neutíchajúca obľuba spočíva v univerzálnosti. Správny model môžete nosiť od rána do večera. Každý šatník nakoniec obsahuje minimálne jeden džínsový kúsok. Oslávte kúzlo tohto materiálu i v sezóne jar/leto 15, a to štýlovými kúskami podľa posledných trendov. Džínsovina opäť dostáva hlavné slovo.

ČO SA NOSÍ NA JAR?

Strih, ktorý perfektne sadne a kvalitná džínsovina je základ. Farebná škála začína bielymi a bledomodrými spranými kúskami. Nechýba však ani tmavá indigo a čierna. Výber je naozaj široký. Nosí sa i mix rôznych odtieňov, a to vo forme nášiviek a záplat. Obľúbená je aj džínsovina so vzorom.

marksandspencer_98201933397703-scr

marksandspencer_982011725444281-scr

 

Prehľad strihov a variant džínsových nohavíc v kolekcii Marks & Spencer jar/leto 15:

Zvonové džínsy

Počas jarnej sezóny sa dostávajú do pozornosti zvonové nohavice s vysokým pásom, ktoré sú známe i z bezstarostnej éry hippies.

DO ZVONU 1-scr-2 DO ZVONU 2-scr-2

Boyfriend džínsy

Módnou voľbou sú o číslo väčšie boyfriend džínsy, ktoré v kombinácii s lodičkami a topom tvoria dokonalý ležérny look.

BOYFRIEND 2-scr-2 BOYFRIEND 1-scr-2

Cigaretové džínsy

Nedáte dopustiť na klasiku? Stavte na tmavú farbu a rovný cigaretový strih.

ROVNE NOHAVICE 1-scr ROVNE NOHAVICE 2-scr ROVNE NOHAVICE 3-scr

Skinny džínsy

Štíhle nohy budú vyzerať skvelo v priliehavých skinny džínsoch alebo extra obopnutých “jeggins” – šikovnej kombinácii skinny jeans a legín.

SKINNY & JEGGINS 3-scr SKINNY & LEGGINS 2-scr SKINNY & LEGGINS 4-scr

VEDELI STE, ŽE….?

  • Slovo denim pochádza z názvu bavlnenej látky, ktorá sa vyrábala vo Francúzsku. Volala sa “Serge de Nimes” a neskôr sa jej názov skrátil na dnes všeobecne známy denim.
  • V Marks & Spencer nájdete špeciálne upravené kúsky tzv. Stormwear, ktoré sú odolné voči vode. Oceníte to napríklad v daždi.
  • I džínsovina môže byť ekologická. V Marks & Spencer sa počas výroby týchto kúskov používa výrazne menej vody na pracie procesy. Navyše je vysoký dôraz kladený na ekologický prístup k pestovaniu samotnej bavlny s čo najmenším zastúpením pesticídov, a to vďaka zapojeniu do iniciatívy Better Cotton Initiative (BCI).