Móda muži Móda ženy

Letná módna dovolenková atmosféra

Najnovší lookbook Reserved zdôrazňuje kľúčové trendy letnej sezóny. „ Arts & Crafts“, inšpirované remeselnými výrobkami  sa presadzujú na predvádzacích mólach, pričom spájajú rôzne techniky: od háčkovania cez batikovanie až po anglické vyšívanie. Nájdete tu veľa pletených topov a braletiek vo vintage štýle, romantické blúzky s čipkovanými ozdobami alebo šaty z prelamovanej čipky, ale tiež celý rad doplnkov: pletené čiapky, veľké plážové tašky alebo ozdobné flip-flopy – samozrejme modely na platforme, pretože toto je jeden z najdôležitejších trendov obuvi súčasnosti.

Druhým kľúčovým trendom je „nová elegancia“. Známe klasické strihy získavajú moderný vzhľad vďaka šťavnatým farbám a prekvapujúcim detailom. Vezmite si napríklad štandardný kostým, ale v trochu objemnejšej podobe a vo výraznom oranžovom odtieni, košeľu so širokými rukávmi alebo košeľové šaty s výraznými výrezmi alebo malé čierne šaty. Fotenie sa dotýka aj letnej verzie rifloviny v rôznych stupňoch vyprania a vo voľnom strihu, ktorá je ideálna na deň v meste, ako aj na večer na pláži. Lookbook navyše spája najdôležitejšie doplnky sezóny, ako sú slnečné okuliare s pevným rámom a kabelky s prešívanými alebo pletenými textúrami.

Kľúčové farby leta? Odtiene oranžovej, sienovej a tehlovočervenej kontrastovali s výraznými modrými tónmi. Ružová stále silnie, najmä v sladkých, cukríkových farbách a pastelových verziách. Ak biela, tak najlepšie čipkovaná alebo vyšívaná. Čierna? Tá prináša zaujímavé textúry látky: pletené, čipkované. Aktuálna sezóna je plná kontrastov, a preto sa tieto charakteristické farby často stretávajú v jednom dizajne, prekvapujúco odvážnom, ale s veselým efektom.

Toto je vízia leta v objektíve jedného z najpopulárnejších poľských fotografov Mateusza Stankiewicza. Na fotografiách vidíte dánsku modelku Mathilde Brandi. Kariéru začala v roku 2014. Najskôr sa objavila v miestnych časopisoch (vrátane „Elle Danmark“ alebo „Costume Magazine“, kde si rýchlo našla cestu na obálky časopisov), a už o rok neskôr sa prešla po prehliadkových mólach napríklad pre Isabel Marant, Acne Studios alebo John Galliano. Objavuje sa aj v kampaniach značiek ako Giorgio Armani alebo Celine. Za štylizáciu lookbookovej kampane bol zodpovedný Michal Kuś.

Kolekcia na leto 2021 je k dispozícii vo vybraných kamenných obchodoch a online na https://www.reserved.com/sk/sk/