Móda muži

Jesenné znovuobjavenie street štýlu

Jeseň v Reserved je hrou kontrastov a stretnutím protichodných trendov. Minimalizmus a maximalizmus sa nemusia navzájom vylučovať: dokážu nájsť kompromis v najnovšej móde. Pánska kolekcia obsahuje rad ľahko nositeľných a pohodlných outfitov, ktoré tvoria most medzi ležérnym street štýlom a univerzálnou eleganciou.

Dizajnéri Reserved tu rozprávajú mestský príbeh, ktorý je pevne ukotvený v rýchlej a náročnej realite. Nemusíte strácať čas rozmýšľaním, čo si obliecť: oblečenie bolo navrhnuté tak, aby automaticky vytvorilo jednoduchý a módny štýl a možno ho navzájom ľahko kombinovať. Kolekcia reaguje na požiadavky rôznych generácií; všetko závisí od toho, čo chce nositeľ zvýrazniť. Bude to bohatý vlnený kabát, intenzívne zelený klobúk, kockovaný šál alebo bunda typu shacket zo surovej džínsoviny? V porovnaní s predchádzajúcimi sezónami sa mierne zmenili proporcie: nohavice sú oveľa širšie; svetre sú zase tesne priliehajúce, aby umožnili väčší počet vrstiev. Jednu z inšpirácií poskytli 90. roky; nie je to však štýl grunge, ale dôraz na minimalizmus, jednoduchosť a búranie stereotypov. Oblečenie nám má slúžiť od rána do večera, bez nutnosti prezliekania po práci. Toto sú návrhy pre aktívnych mužov, ktorí majú radi módu, no zároveň hľadajú reálne riešenia.

Na výber je množstvo návrhov vrchného oblečenia: dlhšie a kratšie kabáty, bomber bundy, košeľové bundy a prešívané verzie s rukávmi aj vo forme vesty. Za pozornosť stojí puffer bunda v žiarivo červenej farbe s kapucňou a čiernymi detailmi a károvaný kabát voľného strihu so spadnutými ramenami a bez klasického pása. Vďaka tomu sa dá nosiť spolu so svetrami, ktoré tvoria základ jesennej kolekcie. Jesenná kolekcia ich obsahuje v rôznych podobách a hrúbkach: od tenkých rolákových svetrov, ktoré sa výborne obliekajú pod košeľu, až po voľné svetre s okrúhlym výstrihom, ktoré sa hodia aj k teplákovým nohaviciam. Pánsky Reserved šatník obsahuje aj mnohé prvky nenápadne inšpirované športovou aktivitou, napríklad tmavozelenú mikinu s kapucňou so stojačikom so sponami, teplákové nohavice so záhybmi alebo tmavohnedé tenisky z kože. Takéto neformálne športové asociácie ponúkajú pohodlie bez nutnosti voliť medzi ležérnym a elegantným štýlom.

Farbám dominuje čierna a biela v rôznych odtieňoch a textúrach. Sú sprevádzané prírodným, tónovaným bronzom, džínsovou modrou, sivou a zvýraznené jasnou červenou, morskou, tyrkysovou zelenou a výraznou kobaltovou. Vzory nie sú výrazné, okrem čiernobieleho žakárového vzoru na svetroch, kockovaného vzoru Princa z Walesu na kabátoch alebo farebného kára na šáloch; povrchy však zostávajú hladké, vďaka čomu vyniknú rôzne pleteniny a tkaniny.

Doplnky sa nesú v duchu minimalistických 90. rokov: okrem spomínaných tenisiek sú na výber aj trekingom inšpirované ťažšie topánky. Nezabudnite svoj vzhľad doplniť oversize taškou alebo o niečo menšou taškou na fotoaparát. Nasaďte si pletenú čiapku alebo bucket klobúk. Veľký károvaný šál, nákrčník alebo kapucňa, ktoré možno nosiť s akýmkoľvek prvkom odevu, sú posledným doplnkom.

Fotografie kolekcie vytvoril Mateusz Stankiewicz, jeden z najlepších módnych fotografov v Poľsku. Môže sa pochváliť pôsobivými editoriálmi a už v minulosti spolupracoval so značkou Reserved. Fotografie sú sprevádzané videom, ktoré vytvoril Bart Pogoda, fotograf a režisér, ktorý pre značku pracuje už niekoľko rokov. Styling Anity Szymczak kombinuje protiklady: jednoznačné formy vrchného oblečenia a mäkkú tkaninu, výrazné odlesky a tlmené farby. Ide o jedinečnú príležitosť, kde sa pracovné oblečenie stretáva s formálnou estetikou a všetko spolu ladí.

Pánska jesenná kolekcia Reserved  na rok 2022 je v predajniach dostupná od 13.9.2022.