Móda ženy

Jar v Reserved v zemitých farbách

Reserved vstupuje do jarnej sezóny 2019 v prirodzených naturálnych zemitých farbách. Kolekcia obsahuje veľmi moderné vibrácie s retro nádychom.

Unique casual
Moderný, avantgardný, vintage – to je jarný dizajn Reserved. Návrhári značky čerpajú z okázalých sedemdesiatych rokov a obrazu módnych ikon toho desaťročia. Kolekcia obsahuje jednoduché, ale štruktúrované formy, takže je v nej veľa pravouhlých alebo A-čkových siluet. Všetko v mierne asymetrických strihoch. Nájdete tu aj odkazy na šport a športové oblečenie z deväťdesiatych rokov minulého storočia, ktoré prispievajú k celkovému praktickému aspektu. Táto kombinácia originálnych inšpirácií, jedinečných strihov s praktickosťou dizajnov je podstatou jarnej kolekcie značky.

Dámska kolekcia
V dámskej kolekcii prevládajú oversize formy. Nájdete tu midi šaty a dlhé tuniky, často s hippie atmosférou, ozdobené čipkami, mriežkami alebo akvarelovými vzormi. Zdôraznená je šírka, najmä na ľanových ¾ nohaviciach (3/4 dĺžka) a bielych košeliach a sukniach, hladkých alebo plisovaných, ale nevyhnutne kužeľovitého tvaru. Najzaujímavejšie z kolekcie sú kabáty v živých farbách, kanárikovo žltý alebo horčicový trenčkot geometrického tvaru, ktorých strih je odkazom na návrhy sedemdesiatych rokov 20. storočia. Voľnočasová stránka kolekcie obsahuje džínsy s vysokým pásom, obdĺžnikové mini-sukne a sveter s V výstrihom v šťavnatom neónovom odtieni. Toto je jeden z mála prípadov použitia jasných farieb v kolekcii. Prirodzená, prašná paleta farieb, ako je hnedá, jantárová, slonovinová a citrónová, prevláda. Etnické doplnky a šperky, ako sú košíky z okrúhleho prútia, tašky s mriežkou alebo tašky so strapcami sú ideálnym doplnkom k dizajnom. Najzaujímavejšie z kolekcie sú drevené platformové sandále orientálneho štýlu.Pánska kolekciaV pánskej línii hrá geometria kľúčovú úlohu. Plášte majú rovný strih, ako vidieť na krémových plášťoch alebo na priehľadných pršiplášťoch s kapucňou. To isté platí aj pre oblekové nohavice so záhybmi, ktoré sú v odtieňoch kobaltovej modrej alebo trávovo zelenej. Pre vytvorenie perfektného, ale kontrastného mixu ich môžete skombinovať so vzorovaným golierom alebo svetrom s hrubším pletením. Košele sú podstatnou časťou kolekcie – svetlé biele, khaki alebo vzorované s krátkymi rukávmi. Bundy poukazujú na estetiku 90-tych rokov s jej jednoduchosťou a štýlom. Rovnako ako v prípade džínsov – v tejto sezóne s úzkymi a rovnými nohavicami, pričom pripomínajú denimovú klasiku spred dvadsiatich rokov. Novinkou sú veľké tašky s výraznou potlačou alebo farebnosťou a XXL tašky v tvare vaku. Kolekcia by nebola úplná bez najhorúcejšieho doplnku – ľadvinky v elegantnom koženom prevedení (skvelá dokonca aj do kancelárie) alebo vyrobenej z hrubého materiálu. Celkový športový charakter je doplnený teniskami s hrubou podrážkou, ktoré propagujú najväčšie módne domy na svete.

V pomalom rytme

Najsilnejšou črtou kolekcie a jej podstatou je jej univerzálnosť. Takmer všetky prvky pánskej a dámskej línie môžete nosiť nielen od 9 do 17 hodiny, ale aj neskôr. Globálnym trendom je, že casual look je možné nosiť večer a tie elegantnejšie prvky aj počas dňa. Svetová atmosféra celého štýlu kolekcie – viditeľná v jeho charaktere, farebných vzoroch a dizajnoch – má za cieľ zaviesť pohodlné a uvoľnené prvky do šatníka. www.reserved.com